Türkiye EurAsia AirShow’a Hazırlanıyor!

Farnborough International Limited [FIL] CEO’su Shaun ORMROD ve Medyacity CEO’su Hakan Kurt, Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık fuarı EurAsia AirShow için yapacakları işbirliğine dair iyi niyet anlaşmasının imzalarını Londra’da düzenlenen Farnborough Uluslararası Havacılık Fuarı 2o16 [FIA’16] sırasında 12 Temmuz günü attılar.

FIL’in danışmanlığında, Türk Hükümetinin destekleriyle ve Medyacity’nin ev sahipliğinde 25-28 Nisan 2o18’de Antalya’da düzenlenecek olan EurAsia AirShow ile Avrasya ekonomik alanında sivil, ticari ve askeri havacılık sektöründe ABD$1o Milyar’lık bir iş hacminin geliştirilmesi hedefleniyor.

Tüm dünyadan ticaret uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan EurAsia AirShow’da Havacılık Sanayinin büyük aktörleri de yer alacak. 20.ooom2’nin üzerinde bir stant/sergi alanına sahip olacak Fuara 1.ooo’in üzerinde uluslararası firmanın katılımı bekleniyor. 8o’i aşkın uçağın sergilenmesinin planlandığı Fuarın 15o’yi aşkın askeri ve sivil delegasyon ile 1oo’ü aşkın ülkeden 20.ooo’i aşkın ticari ziyaretçi tarafından gezilmesi hedefleniyor. Türkiye’de ilk kez ‘show’a dayalı bir havacılık fuarı düzenleneceği için askeri ve sivil havacılık markalarının uçuş kabiliyetlerini sergileyebilmeleri açısından yeterli alt yapıya ve büyüklüğe sahip olması nedeniyle Antalya Havaalanı tercih edilmiştir.

İmzalar atılmadan önce söz alan Farnborough International Limited [FIL] CEO’su Shaun ORMROD, “Avrasya bölgesinde, özellikle Türkiye’de oldukça büyük miktarlarda sivil havacılık ve havaalanı yatırımları yapıldı. EuroAsia AirShow bölgede Havacılık Sanayinin hızla büyümesine önemli katkı sağlayacak. Projemize uygunluğunu kontrol etmek amacıyla Antalya’da bir süre birlikte çalıştık. Gerek yerel sektör, gerekse yerli sanayi için çok iyi bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Farnborough’da böyle bir şovu tanıtmak için çok uygun bir zaman olduğunu düşünüyoruz. Tam destek sağlamak için bugün buradayız,” dedi.

Medyacity CEO’su Hakan KURT ise şunları söyledi: “Türkiye ve dört saatlik uçuş mesafesindeki ülkeler bugün dünya ekonomisinin %6o’ını yönetiyor. EuroAsia AirShow, her yıl %1o büyüyen bu pazara açılan bir kapı olacak. 1oo yıllık bir havacılık geçmişi olan Türkiye’nin bu tarihsel birikimiyle gelecek vizyonunu birleştirip önümüzdeki 1o yıllık süreçte, bölgede etkin bir havacılık ticaret merkezi olmasını hedefliyoruz. Şu anda Türkiye’de beşten fazla sivil havacılık şirketi, özellikle Türk Hava Yolları [THY], her gün büyüyen uçak filolarıyla 2oo’den fazla destinasyonda hizmet veriyor. Türkiye bu açıdan bakıldığında hem tarihsel birikimiyle hem de vizyonist yapısıyla dinamik bir potansiyele sahip. FIL ekibinin bu uzun yolda tüm birikimi ve deneyimiyle şovun başarıya ulaşmasında bize önemli katkılar sağlayacağına ve Türkiye Havacılık Sanayine güçlü bir ivme kazandıracağına inanıyorum.”

   Önceki Sayılar
   
YORUMLAR
Yorumlarınızı aşağıdaki formu kullanarak bize iletebilirsiniz...

MÖNCH TÜRKİYE YAYINCILIK

Hoşdere Caddesi, Halit Ziya Sokak,
No: 26/9 Çankaya 06540
Ankara / Türkiye
Tel: +[90-312] 441 93 54
Fax: +[90-312] 439 57 24

BİZİ TAKİP EDİN

BLOG

Designed by Etkileşim Grafik Tasarım | Powered by AdaNet