TAI, Almanya’da Yeni Bir Havacılık Şirketi Kurdu

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ [TAI], Londra’da düzenlenen Farnborough Uluslararası Havacılık Fuarı 2o16 [FIA’16] kapsamında 11 Temmuz 2o16 günü yaptığı açıklama ile ‘TAI GmbH’ adı ile Hamburg-Almanya’da yeni bir havacılık şirketi kurduğunu duyurdu.

TAI Genel Müdürü Muharrem DÖRTKAŞLI, Avrupa’daki en önemli Havacılık ve Uzay Sanayi merkezlerinden biri olan Hamburg’ta bir şirket kurmanın, TAI’nin büyüme stratejisinin bir parçası olduğunu ve bu yönde gerçekleştirilecek olan faaliyetlerde ilk adımı teşkil edeceğini belirtti.

%1oo TAI sermayesi ile kurulan ve Almanya’da, Avrupa’nın merkezinde yer alan TAI GmbH’nin ana amacı, TAI’nin Havacılık Alanındaki kapasitesini artırarak geliştirmek olacak.

TAI GmbH’in kurulumu TAI’nin başta Airbus Grubu olmak üzere Avrupa’daki Uzay ve Havacılık Sektörü ile kaynaşma yolunda atılmış stratejik bir adım olarak değerlendiriliyor. Airbus’ın ana alt yüklenicisi olarak daha büyük sorumluluklar alarak, daha hacimli ve daha sofistike havacılık parçaları ve ürünleri geliştirip üretmek adına daha fazla değer sağlamak arzusunda olan TAI, Türkiye’de bulunan merkezi sayesinde uygun fiyatlı çözümler üretmeyi planlıyor.

TAI GmbH, tasarım, geliştirme, gövde imalatı, destek hizmetleri alanında faaliyet gösterecek. Şirket aynı zamanda potansiyel Uzay ve Havacılık şirket alımları konusunda da yetkili olacak. Bu konuda Grunewald Stade GmbH adlı bir Alman firması ile müzakerelere devam eden TAI GmbH, alım sürecini 14 Temmuz 2o16’da sonuçlandırmıştır.

 


   Önceki Sayılar
   
YORUMLAR
Yorumlarınızı aşağıdaki formu kullanarak bize iletebilirsiniz...

MÖNCH TÜRKİYE YAYINCILIK

Hoşdere Caddesi, Halit Ziya Sokak,
No: 26/9 Çankaya 06540
Ankara / Türkiye
Tel: +[90-312] 441 93 54
Fax: +[90-312] 439 57 24

BİZİ TAKİP EDİN

BLOG

Designed by Etkileşim Grafik Tasarım | Powered by AdaNet