GökTürk-I Uydusu Türkiye'ye Getirildi

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu ihtiyacını karşılamak üzere Euro261.5 Milyon değerindeki sözleşme altında üretim, montaj ve entegrasyon faaliyetleri uydunun geliştirilmesinden sorumlu Alt Yüklenici Thales Alenia Space/Fransa tarafından Cannes, Fransa’daki tesislerde gerçekleştirilen GökTürk-I Yüksek Çözünürlüklü Keşif ve Gözetleme Uydusu, 7 Mayıs 2o15 tarihinde Antonov Airlines şirketine ait bir Antonov 124-100M kargo uçağı ile Fransa’dan Akıncı’daki TAI tesislerine getirildi.

GökTürk-I Yüksek Çözünürlüklü Keşif ve Gözetleme Uydusu’nun An-124-100M uçağı ile Ankara'daki TAI tesislerine indirilişi, Beylikdüzü, İstanbul’daki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen IDEF ‘15, 12'nci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı kapsamında TAI standında, Savunma Sanayii Müsteşarının da katıldığı bir törenle canlı olarak izlendi.

Törene katılan Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Genelkurmay Genel Plan Prensip Başkanlığı Kuvvet Geliştirme ve Kaynak Yönetim Daire Başkanı ve Kuvvet Geliştirme Yardımcısı Tuğgeneral Sargun GÖKTUN, TAI Yönetim Kurulu Başkanı Nejat BİLGİN, TÜRKSAT Genel Müdürü Ensar GÜL, TüBiTAK Uzay Enstitüsü Müdürü Dr. Lokman KUZU, Savunma Sanayi Müsteşarlığı [SSM] Uzay Daire Başkanı Cemal Sami TÜFEKÇİ, Savunma Sanayii Müsteşarlığı Deniz Araçları Daire Başkanı Müjdat ULUDAĞ ve TAI Genel müdürü Muharrem DÖRTKAŞLI ile davetliler ve basın mensupları, GökTürk-I Uydusunun uçaktan indirilişini stantta kurulan dev LED ekrandan canlı yayınla izledi.

 

  Önceki Sayılar
   
YORUMLAR
Yorumlarınızı aşağıdaki formu kullanarak bize iletebilirsiniz...

MÖNCH TÜRKİYE YAYINCILIK

Hoşdere Caddesi, Halit Ziya Sokak,
No: 26/9 Çankaya 06540
Ankara / Türkiye
Tel: +[90-312] 441 93 54
Fax: +[90-312] 439 57 24

BİZİ TAKİP EDİN

BLOG

Designed by Etkileşim Grafik Tasarım | Powered by AdaNet