Boeing, İzmir’de Uçak Bakım Atölyesine Destek Oldu

BOEING’in desteklediği bir program sayesinde 21 Aralık 2o15’te İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni bir uçak bakım atölyesi açıldı. Atölye; 1o’ncu, 11’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerine uçak bakımı konusunda uygulamalı eğitim imkanı sağlayacak.
Boeing’in Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi [METEM] ile olan iş birliği, 2o13’te, Merkezin açılışından sadece iki yıl sonra başlamıştır. Bu Merkezin Uçak Bakım Bölümü’ndeki fiziksel koşulların ve malzemenin yetersizliği, Uzay ve Havacılık Endüstrisinin gelecekteki en yetenekli teknisyenlerinin yetiştirilmesine olanak vermiyordu. Bu nedenle Boeing, bu akademik yılda 131 öğrencinin eğitim alacağı bu Atölyenin geliştirilmesine ve eğitim kaynaklarının sağlanmasına destek oldu. Öğrenci sayısının iki yıl içinde 2oo’e ulaşması bekleniyor.
Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın IŞIL konuyla ilgili olarak; “Bu okula Uzay ve Havacılık Alanında daha iyi mesleki eğitim fırsatları sağlayarak destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Boeing, Türk öğrencilerin Uzay ve Havacılık Alanındaki eğitim koşullarını iyileştirmek üzere gelecekte de teknik okullarla ortaklıklar kurmaya devam edecek” dedi.
Açılış töreninde konuşma yapan Selçuk Kaymakamı Ayhan BOYACI; “Boeing’in bu güzel jesti hepimizi çok duygulandırdı. Eğitim öğrenim çağındaki Selçuk’taki tüm gençlerimiz adına Boeing’e şükranlarımızı iletiyorum” derken Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel BAKICI ise; “Boeing’in böylesine yerel bir katkı vermesi çok önemli. Boeing havacılık sektöründe teknolojide lider firma ve böyle bir projeye katkısı çok önemli. Eğitime verdikleri katkıdan dolayı kendilerini tebrik ediyor ve kutluyorum. Mesleki eğitime verdikleri her katkı memleketin ve bölgenin kalkınması için çok önemli, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - METEM’nde öğrencilere uçak gövdesi ve kanadına yönelik faaliyetlerin yanı sıra ısıl işlemler ve mekanik testler, uçaklardaki yönelik ametal malzemenin bakımı, takılıp çıkartılabilir bağlantı unsurlarının bakımı ve onarımı, transvers elementlerin bakımı ve onarımı, kanat ve kuyruk arasındaki bağlantı konularında uzman olmalarını sağlayacak eğitimler verilecektir.
METEM Müdürü Sedat YEŞİLYAĞCI; “Hedefimiz, öğrencilerimize bilimsel ve teknolojik gelişmelerle uyumlu şekilde kalifiye teknisyenler olmaları için fırsat sunmak. Bu Atölyedeki programı tamamlayan öğrenciler, uçak bakımı konusundaki çalışmalarını tamamen tamamlamış olacak” dedi 

 

 

 

MÖNCH TÜRKİYE YAYINCILIK

Hoşdere Caddesi, Halit Ziya Sokak,
No: 26/9 Çankaya 06540
Ankara / Türkiye
Tel: +[90-312] 441 93 54
Fax: +[90-312] 439 57 24

BİZİ TAKİP EDİN

BLOG

Designed by Etkileşim Grafik Tasarım | Powered by AdaNet