Meteksan Savunma, TeknoPark İstanbul’da ArGe Ofisi Açtı

DENİZ Kuvvetleri ihtiyacı olan su altı akustik, sensör ve haberleşme sistemlerinin geliştirilmesine yönelik çeşitli projeler yürüten Meteksan Savunma, 6 Ocak 2o16’da yayımladığı basın bülteni ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı [DzKK] ile yürüttüğü projelerde daha etkin olabilmek için TeknoPark İstanbul’da bir ArGe ofisi açacağını duyurdu.
DzKK ihtiyacı kapsamında yürütülen ve ağırlıklı olarak su altı akustik alanına odaklanan projelerle ilgili olarak Meteksan Savunma Genel Müdür Yardımcısı Özgür CANKARA; “Bu projelerde Türk Deniz Kuvvetlerinin İstanbul’da yerleşik ArGe ve operasyonel birimleri ile iş birliği kaçınılmaz. TeknoPark İstanbul Ofisimiz ile kullanıcıya daha yakın olacağız. Kısa zamanda deniz testleri için kuracağımız alt yapı da, TeknoPark İstanbul faaliyetlerine entegre olacak” dedi.
Genel Merkezi Ankara Bilkent CyberPark’ta bulunan Meteksan Savunma’nın Genel Müdürü Murat ERCİYES ise konuyla ilgili olarak; “Gerek projelerimizin başarısı için ArGe anlamında çok yetkin olan Türk Deniz Kuvvetlerine yakın olmak, gerekse İstanbul’daki tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızı projelerin içine çekebilmek için TeknoPark İstanbul’da bir ArGe ofisi açtık. TeknoPark İstanbul’un inovasyonu destekleyen vizyonu ile bu girişimimiz birebir örtüşmektedir” diye konuştu.
DzKK için Yangın ve Yara Savunma Eğitim Simülatörü [YYES] geliştiren ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı [SSM] ile imzalanan Milli Sonar Deniz Birimleri Sanayileştirme Projesi Sözleşmesi altında MilGem Korvetlerinde kullanılan karinaya monteli Yakamoz Milli Aktif/Pasif Sonar Sisteminin deniz birimlerinin [transdüser dizini] sanayileştirilmesi görevini üstlenen Meteksan Savunma, aynı zamanda DzKK ile iş birliği içerisinde Ay, Preveze ve Gür Sınıfı Denizaltılarda yer alan pasif sonar ve pasif algılama sistemlerinde kullanılan hidrofonları bir ArGe çalışması altında yerli üretim hidrofonlar ile yenilemektedir. Halen akustik başlık ve çeşitli su altı akustik sensör projeleri üzerinde çalışan Meteksan Savunma, ayrıca radar, elektro-optik ve haberleşme sistemleri geliştirmektedir  

 

 

 

MÖNCH TÜRKİYE YAYINCILIK

Hoşdere Caddesi, Halit Ziya Sokak,
No: 26/9 Çankaya 06540
Ankara / Türkiye
Tel: +[90-312] 441 93 54
Fax: +[90-312] 439 57 24

BİZİ TAKİP EDİN

BLOG

Designed by Etkileşim Grafik Tasarım | Powered by AdaNet