Havelsan Üniversiteler İle İşbirliği İçinde!

Üniversite – Sanayi işbirliğine verdiği önemin her fırsatta altını çizen Havelsan, araştırma geliştirme [ArGe] faaliyetleri kapsamında ortak proje yürütmek ve eğitim – öğretime ilişkin işbirliğini geliştirmek ve yerleştirmek amacıyla 3 Haziran 2o15 tarihinde Cumhuriyet Üniversitesi ile bir protokol imzaladı.

Milli Savunma Bakanı Dr. İsmet YILMAZ’ın katılımıyla Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen törende Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk KOCACIK ve Havelsan Genel Müdürü ve CEO’su Sadık YAMAÇ arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İmza töreninde konuşan Bakan YILMAZ, işbirliğin Türkiye başta olmak üzere  Sivas ve Cumhuriyet  Üniversitesi’ne hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Havelsan Genel Müdürü ve CEO’su YAMAÇ konuşmasında, bilişim sektörünün geleceğin işi olduğunu ancak Türkiye’de yetişmiş eleman zorluğunun yaşandığını belirtti ve “Cumhuriyet Üniversitesi genç kadrosunu Havelsan bünyesinde yetiştirmek üzere işbirliği anlaşması yapmış bulunuyoruz. Dünyanın gidişatı yazılım, siber güvenlik, bilişim üzerine ve bu alanlar geleceğin işi olma yönünde hızla ilerliyor. Yine bu durum önümüzdeki süreçte Türkiye açısından büyük potansiyel taşıyan işbirliklerinin açılımına yol açacak. Protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. KOCACIK ise konuşmasında ortak projelerle birlikte öğrencilere staj imkânı sunma konularını kapsayan bu protokolü imzaladıklarını ifade ederek, “Sayın Genel Müdürümüze ve yardımcılarına bizlerle işbirliği yapmalarından dolayı teşekkür ederim. İnşallah üniversitemizde işbirliği giderek gelişecektir. Gerek eğitim,  gerekse araştırma hayatında ülkemize güzel katkılar sağlamayı umuyoruz” dedi.

 


MÖNCH TÜRKİYE YAYINCILIK

Hoşdere Caddesi, Halit Ziya Sokak,
No: 26/9 Çankaya 06540
Ankara / Türkiye
Tel: +[90-312] 441 93 54
Fax: +[90-312] 439 57 24

BİZİ TAKİP EDİN

BLOG

Designed by Etkileşim Grafik Tasarım | Powered by AdaNet