Aselsan Hava Savunma Top Sistemleri ile Yapılan Atışlı Testlerde Hedef Uçak Turna Başarı ile Vuruldu!

Hem top hem de füzeyi idare edecek

Testlerde yer alan Hava Savunma Ateş İdare Cihazı [AİC], kritik tesisler ile sabit askeri birliklerin hava savunmasının etkin şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla geliştirildi. AİC Sistemi, Aselsan tarafından modernize edilen 35mm çekili hava savunma topları ve HİSAR projesi kapsamında yine Aselsan tarafından geliştirilmekte olan Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Fırlatma Sistemi [HİSAR-A]’nin atış ve komuta kontrolünü üstlenecek.

 

Mühimmatı da Aselsan geliştirdi 

Aselsan tarafından modernize edilen ve AİC kontrolünde görev yapacak olan 35mm çekili hava savunma topları yine şirket tarafından MKEK ile işbirliği içinde geliştirilip üretilen 35mm Parçacıklı Mühimmatı atma kabiliyetine sahip bulunuyor. Parçacıklı Mühimmat; 35mm hava savunma toplarının görevlerini havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçları gibi güncel hava hedeflerine karşı etkin olarak icra edebilmelerine imkan sağlıyor.

 

KORKUT’a da aynı mühimmat

Testleri gerçekleştirilen parçacıklı mühimmat, yine Aselsan Ana Yükleniciliğinde geliştirilen KORKUT Hava Savunma Top Sisteminde de kullanıyor. Çekili toplar sabit tesisleri korurken; KORKUT konvoya katılarak hareket halindeki birliklerin hava savunmasını sağlıyor.

 

 


 

  Önceki Sayılar
   
YORUMLAR
Yorumlarınızı aşağıdaki formu kullanarak bize iletebilirsiniz...

MÖNCH TÜRKİYE YAYINCILIK

Hoşdere Caddesi, Halit Ziya Sokak,
No: 26/9 Çankaya 06540
Ankara / Türkiye
Tel: +[90-312] 441 93 54
Fax: +[90-312] 439 57 24

BİZİ TAKİP EDİN

BLOG

Designed by Etkileşim Grafik Tasarım | Powered by AdaNet