NATO Genel Sekreteri Havelsan Simülatörlerinde Uçtu!

Türkiye’nin yazılım ve sistem entegrasyonu alanında milli gururu Havelsan’ın ürettiği simülatörler ile bu kez NATO Genel Sekreteri Jens STOLTENBERG uçuş yaptı.

NATO Genel Sekreteri Jens STOLTENBERG, Genel Sekreter Yardımcısı Alexander VERSHBOW, Askeri Komite Başkanı Orgeneral Knud BARTELS ve 28 daimi ülke temsilcisi, Nisan ayında gerçekleştirilen NATO Atlantik Konseyi toplantısı için İzmir – NATO Müttefik Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nı ziyarette bulundu. Havelsan tarafından geliştirilerek 2. Ana Jet Üs Komutanlığı bünyesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın hizmetine verilmiş olan Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi de heyetin ziyaretleri kapsamındaydı.

Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan KT-1T ve T-38M Tam Görev Simülatörleri ile uçuş yapan NATO Genel Sekreteri STOLTENBERG ve beraberindeki heyet Havelsan simülatörlerine ve yardımcı sistemlerine yönelik olumlu yorumlarda bulundu.

Ziyaretin temel amaçlarından birini teşkil eden Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi oluşturulması projesi kapsamında Havelsan üretimi simülatörlerin NATO müttefiki ülkeler Hava Kuvvetleri personeli tarafından kullanılması ile Havelsan, adının ve yeteneklerinin uluslararası bir platformda tanınmasına yönelik büyük bir adım daha atmaya hazırlanıyor.

Şubat 2o14’de hizmete girişinin birinci yılını dolduran Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi’nde 40.ooo saatten fazla uçuş eğitimi gerçekleştirilmiştir. Merkezin idame ve işletme hizmetleri de %98’in üzerinde başarı oranı ile Havelsan Eğitim Hizmetleri tarafından sağlanıyor.

 MÖNCH TÜRKİYE YAYINCILIK

Hoşdere Caddesi, Halit Ziya Sokak,
No: 26/9 Çankaya 06540
Ankara / Türkiye
Tel: +[90-312] 441 93 54
Fax: +[90-312] 439 57 24

BİZİ TAKİP EDİN

BLOG

Designed by Etkileşim Grafik Tasarım | Powered by AdaNet